návrat na úvodní stránku...

Archaia Brno z.ú.

je česká nestátní nezisková organizace. Do roku 2018 se statutem obecně prospěšné společnosti, nyní transformovaná na zapsaný ústav. Posláním ústavu je ochrana, záchrana, dokumentace a výzkum archeologických, stavebních a jiných historických památek, a také výchova, vzdělávání a popularizace v oblasti archeologie a památkové péče.

Těžištěm činnosti našeho ústavu jsou záchranné a předstihové archeologické výzkumy a stavebně historické průzkumy na území historických jader a předměstí moravských měst a městeček, především Brna a Jihlavy, a vyhodnocování jejich výsledků. Výsledky výzkumů se snažíme prezentovat odborné i laické veřejnosti a využívat je i pro potřeby památkové péče.GDPR - Informace o zpracování osobních údajů ke stažení zde (PDF) ...Zajímavosti a novinky najdete v sekci Zápisníček...Hledáme brigádníky na archeologický výzkum v Brně!!!

Hledáme brigádníky na výzkumy v Brně.
Zájemci se mohou hlásit na tel. 777 239 074 (Mgr. Václav Kolařík)
od 100 Kč/hod.

Pracoviště JIHLAVA

Jihlavské pracoviště Vzniklo v roce 2002 se zaměřením na záchranné archeologické výzkumy v historickém jádru Jihlavy a jeho okolí. V současnosti působí v rámci celého kraje Vysočina.
30. 8. 2010 11:48

Pracoviště BRNO

Brněnské pracoviště Vzniklo v roce 1997 a po celou dobu své existence se zaměřuje především na záchrannou archeologii a dokumentaci stavebních památek v prostoru historického jádra Brna a jeho předměstí.
19. 7. 2004 08:46

ilustrační fotografie
Virtuální model Brna Panorama města Brna YouTube.com

czech deutsch  english